Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Rodzina 500+ na Warmii i Mazurach

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki szacuje, że w naszym regionie z programu skorzysta ponad 160 tys. dzieci.

Wielu rodziców czeka na tę chwilę - 1 kwietnia zaczyna działać program Rodzina 500+, można będzie składać wnioski o świadczenie po 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie. Najbiedniejsi takie świadczenie otrzymają również na pierwsze dziecko.

- Trudno jest dokładnie powiedzieć, ile rodzin będzie korzystać z programu, nie jesteśmy też w stanie dokładnie przewidzieć, ile rodzin złoży wnioski i które z rodzin będą się kwalifikowały do świadczenia na pierwsze dziecko. Na podstawie danych, jakie mamy, możemy stwierdzić, że na pewno do wsparcia na pierwsze dziecko będą się kwalifikowały rodziny, które już teraz korzystają ze świadczeń rodzinnych - tutaj bowiem kryterium finansowe jest niższe - tłumaczy Elżbieta Skaskiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie.

Zanim jednak pieniądze trafią do rodzin, samorządy muszą się przygotować do odpowiedniego wdrożenia programu - w przyszłym tygodniu mają już na to dostać pieniądze. Przy tak dużym programie przygotowań jest sporo. - Jest to kwestia zatrudnienia nowych pracowników, wyposażenia ich stanowisk pracy, szkolenia. Obecnie zatrudnieni na pewno nie będą w stanie dodatkowo realizować tego programu, bo jest to bardzo duże, poważne zadanie. Do tego dochodzi jeszcze kwestia lokalu - w naszym budynku przy ul. Piłsudskiego raczej nie będzie to możliwe - zaznacza dyrektor olsztyńskiego MOPS.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma