Nowy numer 4/2021 Archiwum

Doświadczenie wspólnoty

Przychodzą tu, by dobrze spędzić wolny czas i rozwijać pasje.

Przy parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lidzbarku Warmińskim działa świetlica św. Jana Bosko. - Tydzień temu wprowadziliśmy nowe zajęcia i nowy grafik. Co cieszy, świetlica stała się ważnym miejscem spotkań i budowania wspólnoty, gdzie możemy razem spędzić czas, rozmawiać i rozwijać swoje pasje - mówi proboszcz ks. Piotr Duksa.

- Dla mnie, jako dla młodego kapłana, jest to niezwykłe doświadczenie wspólnoty, otwarcia się na siebie nawzajem. Choćby wczoraj, zajęcia z aerobiku. Wchodzę na salę, a tam ponad 30 osób, które zapraszają mnie na wspólne ćwiczenia. Trzeba wyjść do ludzi i taka świetlica jest tą przestrzenią, gdzie ma to miejsce. Nawiązują się rozmowy, budują się przyjacielskie relacje - opowiada ks. Kamil Wyszyński.

Kierownikiem świetlicy jest Danuta Powideł. To dzięki zaangażowaniu takich osób, jak ona, parafialna świetlica funkcjonuje i coraz mocniej wrasta w lokalną społeczność. - Warto coś robić dla innych - uważa.

Przy świetlicy działa również parafialna kawiarnia. - Na kawę i ciasto przychodzą całe rodziny. To miejsce, gdzie ludzie się jednoczą - mówi Danuta. - Przychodzę tu, bo chcę dobrze spędzić wolny czas, rozwijać pasje. Żeby nie siedzieć w domu. Chodzę na modelarstwo, ale też przyjdę na naukę gry na gitarze. Jeszcze nie gram, ale na święta dostałem ten instrument - uśmiecha się Mateusz.


Program zajęć na świetlicy:

  • pn. 16.30-18.00 - gitara klasyczna (program nauczania dostosowany jest do każdego uczestnika zajęć, w zależności od umiejętności i wieku);
  • wt. 16.30-18.00 - gry i zabawy dla dzieci, 18.30-20.00 - aerobik;
  • śr. 16.30-18.00 - modelarstwo, 18.30 - kino dla osób dorosłych;
  • czw. 16.30-18.00 - gry towarzyskie, 18.30-20.00 - robótki dla osób dorosłych;
  • pt. 17.30-19.00 - kreatywna plastyka; 19.00 - młodzieżowy klub dyskusyjny;
  • sob. 16.30-19.00 - bilard i ping-pong.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama