Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Bóg jest wierny

Można było usłyszeć historie niezwykłe, budzące zdumienie i wzruszenie.

To już były trzecie takie uroczyste Nieszpory, podczas których członkowie Pierwszej Wspólnoty Neokatechumenatu przy parafii pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka złożyli publiczne wyznanie wiary - Redditio Symboli.

- Czy rzeczywiście jesteśmy skazani na życie pełne rutyny i niekończących się kłopotów? Czy jesteśmy skazani na życie określane jako szare i bezbarwne? Czy może jest na to jakaś rada? - dopytuje ks. Wiesław Janik.

Na pewno odpowiedź na to pytanie znaleźli obecni na tym wyznaniu wiary członkowie wspólnoty. Opowiadali o swoim życiu, doświadczeniu Boga i nade wszystko o swoich słabościach i trudnościach, w które wkroczył Bóg ze swoją łaską, uzdrowił ich emocje i relacje, dzięki czemu dziś ich życie nie jest bezbarwne, a pełne Bożych barw.

- Właśnie, odpowiedzią na przytaczane przeze mnie pytania są usłyszane historie życia tych konkretnych osób. Oni podzielili się publicznie swoim osobistym doświadczeniem, opowiadali o działaniu Boga w ich życiu. Na tle trudności, jakie  każdy z nich przeżywał, pragną zaświadczyć o miłości i wierności Boga, o Jego wszechmocy, o tym, że „dla nich nie ma nic niemożliwego” - dodaje ks. Janik.

Dwóm nabożeństwom przewodniczył proboszcz ks. Andrzej Pluta, jednemu - abp Józef Górzyński.

- Effata, to znaczy otwórz się, abyś mógł wyznać swoją wiarę i cześć, i chwałę Boga Ojca - głosili kapłani, czyniąc znak krzyża na uszach osób, które głosiły świadectwa.

- Marku, Duch Święty niech cię wspiera i niech ci pomoże złożyć świadectwo wiary w naszego Pana Jezusa Chrystusa, abyś otrzymał palmę zwycięstwa, którą jest życia wieczne - kontynuowali, nakładając dłonie w geście błogosławieństwa.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma