Nowy numer 33/2018 Archiwum

Radio Profeto w Olsztynie

Niewielki pokoik na strychu u sercanów wystarczy, aby nadawać audycje na cały świat. O tym, jak rozwija się ta inicjatywa, rozmawiamy z Grzegorzem Kasjaniukiem, dyrektorem Radia Profeto.

Ks. Piotr Sroga: Jak to się stało, że rozpoczął Pan współpracę z Radiem Profeto?
Grzegorz Kasjaniuk:
Od początku lat 90. pracowałem w Polskim Radiu Olsztyn. Byłem tam odpowiedzialny za muzykę. Prowadziłem m.in. playlistę i wiele audycji muzycznych. W roku 2012 straciłem pracę i to był moment moich mocnych przemian duchowych. Właściwie one doprowadziły mnie do radia ewangelizacyjnego.

Co było ich źródłem?
Matka Boża Gietrzwałdzka zaczęła dokonywać cudów w moim życiu. Ona jest szafarką łask – wystarczy się tylko do Niej zwrócić z ufną prośbą...

Miałem wtedy poważne kłopoty ze zdrowiem. Groziła mi operacja. Postanowiłem oddać się w opiekę Maryi i dokonał się cud – zabieg nie był potrzebny. Wróciłem do zdrowia, a na pamiątkę przechowuję skierowanie na stół operacyjny. W ten sposób także odkryłem Gietrzwałd. Choć wiele lat mieszkałem w Olsztynie, wcześniej nie znałem tego miejsca. I dziś dziwię się tym grupom pielgrzymkowym, które wyruszają daleko w świat w poszukiwaniu miejsc objawień maryjnych, kiedy mamy takie sanktuarium bardzo blisko.

W tej chwili część audycji nadawanych jest z Olsztyna. Jak to się stało?
To też niesamowita historia. Moje studio mieści się w Olsztynie na Likusach, w jedynym w Polsce Północnej domu księży sercanów. Nie ma obecnie żadnego domu tego zgromadzenia powyżej Warszawy. Rezyduje tu dwóch fantastycznych ojców, ale nie mają oni własnej parafii. Latem przyjeżdżają tu klerycy na wypoczynek. Do tego mój dom rodzinny znajduje się kilka przecznic stąd, a nigdy wcześniej nie było okazji, aby zwrócić uwagę na to miejsce. Dopiero, kiedy zostałem pracownikiem

Radia Profeto, poznałem sercanów. Inspiracją do powstania olsztyńskiego studia były rekolekcje, które przeprowadził w Olsztynie o. Bashobora. Transmitowaliśmy te wydarzenia na falach naszej stacji. Podczas modlitwy w hali Urania poprosiłem zebranych, aby westchnęli modlitewnie, żeby było Radio Profeto w Olsztynie.

Cały wywiad można przeczytać w nr 11 ""Posłańca Warmińskiego - Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma