Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Różne potrzeby różnych ludzi

Pan Jezus powiedział, że Królestwo Niebieskie zdobywają gwałtownicy. To znaczy kto?

Potrzebujemy emocji, wielu pewnie powie, że to one rządzą człowiekiem - szukamy ich w mediach, pracy, relacjach, wolnym czasie. Tak to już niestety jest, najbardziej poczytne są te informacje, w których ktoś coś ukradł, kogoś zdradził, ktoś zginął. Rozrywki też coraz bardziej ekstremalne, coraz więcej osób wybiera bungee, skoki ze spadochronem, wyścigi, robi się tego coraz więcej.

W Kościele dzieje się podobnie, spójrzmy choćby na fenomen Ekstremalnej Drogi Krzyżowej czy najbliższą, sobotnią Drogę Krzyżową ulicami Olsztyna: z kościoła Chrystusa Odkupiciela Człowieka do kościoła NMP Ostrobramskiej. Do przejścia 10km, początek o 22. Hasło "Pod prąd". Tradycyjne ujęcie nabożeństwa na pewno to nie jest. I bardzo dobrze - Jezus sam powiedział, że Królestwo Niebieskie zdobywają gwałtownicy. A tacy na Drodze Krzyżowej w kościele, spokojnie w ławce niekoniecznie wysiedzą. To nie znaczy, że Droga Krzyżowa w świątyni jest gorsza. Absolutnie nie - po prostu ludzie są różni, mają różne potrzeby i dobrze, że Kościół i liczne wspólnoty właśnie na te różne potrzeby różnych ludzi starają się odpowiadać.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma