Nowy numer 33/2018 Archiwum

Jaki mogę być dla całego świata?

W Gietrzwałdzie trwają Dni Skupienia Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

W rekolekcjach bierze udział ponad 40 osób, prowadzi je ks. Adrian Bienasz. - Mówimy przede wszystkim o miłosierdziu. Rozważamy zdanie: „Miłosierdzie dla nas i całego świata”. Ta końcówka „dla całego świata” często nam umyka, a jest bardzo istotna - tłumaczy rekolekcjonista. - Zastanawiamy się, jaki mogę być dla świata, dla drugiego człowieka. W każdym bliźnim mam zobaczyć człowieka, który mnie potrzebuje. Potrzebuje mnie jako człowieka uformowanego, człowieka głębokiej wiary, który będzie nie tylko razem ze mną szukał Pana Boga, ale także do Niego prowadził - zaznacza ks. Adrian.

Jedną z konferencji ks. Bienasz poświecił na naukę o relikwiach męki Pańskiej. - Wchodziliśmy w opisy ewangeliczne i bardzo medyczne, fizyczne tłumaczenie, jak męka Chrystusa wyglądała. Krew tryskająca z boku Jezusa, wbijane gwoździe - to wszystko było właśnie dla nas i dla całego świata. Jezus do każdego z nas mówi: „Pragnę”. Mogliśmy sobie dopowiedzieć: „Pragnę Ciebie”, „Pragnę twojego życia”, „Pragnę, żebyś mi ufał” - tłumaczy ks. Bienasz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma