Nowy Numer 29/2018 Archiwum

To nasza wspólna sprawa

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska odwiedziła Olsztyn. M.in. sprawdzała stan przygotowań do realizacji programu „Rodzina 500 plus”.

Spotkała się ona z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim, a także dyrektorami miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej z Olsztyna, Olsztynka, Korsz, Stawigudy i Kolna. - 15 gmin będzie realizowało program poprzez wydziały w urzędach, a 101 gmin będzie realizowało program w ramach ośrodków pomocy społecznej - tłumaczy wojewoda Artur Chojecki i dodaje, że do obsługi programu w całym województwie powstało 200 nowych etatów. - Nasze wewnętrzne wstępne szacunki wskazywały, że programem będzie objętych 160 tys. dzieci. Tymczasem szacunki z gmin wskazują, że będzie to większa liczba, ok 177 tys - mówi wojewoda. W województwie warmińsko-mazurskim do końca roku na program „Rodzina 500 plus” zostanie przeznaczone ponad 675 mln złotych.

Wiceminister Elżbieta Bojanowska podczas wizyty w Olsztynie sprawdzała warunki pracy urzędników, którzy od 1 kwietnia będą realizowali program - w samym tylko Olsztynie od początku kwietnia zostanie uruchomionych 15 nowych punktów w różnych rejonach miasta, w których będzie można uzyskać wsparcie i złożyć wniosek o świadczenie. - Bardzo ważne jest, żeby program zaczął dobrze funkcjonować od samego początku. Wpłynie on bezpośrednio na rodziny, ale pośrednio na całe otoczenie rodzin - rynek pracy, lokalne społeczności. To nasza wspólna sprawa, by w sposób komfortowy dla mieszkańców móc realizować te świadczenia - zaznacza wiceminister Bojanowska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma