Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Przeżyć i poczuć

Pasja oczyma Marii Magdaleny.

Od pięciu lat w Ostródzie w okresie Wielkiego Postu mają miejsce niezwykłe wydarzenia, przybliżające Mękę Pańską – Droga Krzyżowa ulicami miasta i Misterium Męki Pańskiej.

To ostatnie wydarzenie już od dwóch miesięcy jest przygotowywane przez uczniów salezjańskiego liceum i gimnazjum. Tym razem, podobnie jak w ubiegłym roku, zobaczymy „Pasję oczami Marii Magdaleny”. Jednak nie będzie to ten sam scenariusz - został on rozbudowany i zaktualizowany.

- W realizację spektaklu włączyło się wielu ludzi dobrej woli. Zaangażowane są całe rodziny, różne środowiska i pokolenia. Przedstawienie zostało zrealizowane w konwencji wspomnień św. Magdaleny o zmartwychwstaniu Chrystusa. Aktorzy realistycznie odgrywają znane z Ewangelii sceny, które można odnieść do naszej współczesnej rzeczywistości. Chcemy razem przeżyć i poczuć to, co działo się od tryumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, poprzez Wieczernik i śmierć na krzyżu, aż do chwalebnego zmartwychwstania - mówi Ewa Szyłobryt.

Skorzystajmy z okazji, by przygotować się duchowo do świąt Wielkanocnych przez uczestnictwo w Misterium Męki Pańskiej. - Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy mają wątpliwości w wierze, szukają odpowiedzi na ważne życiowe pytania lub chcą dobrze przeżyć czas Paschalny… - dodaje E. Szyłobryt.

Organizatorzy zapraszają 19 marca o 19.00 i 20 marca o 15.00 do hali sportowej przy Salezjańskim Liceum i Gimnazjum przy ul. św. Dominika Savio 1 w Ostródzie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma