Nowy numer 25/2018 Archiwum

Aby był perłą

Kolegium elektorów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wybrało rektora i wicerektorów.

Dziś odbyły się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim wybory rektora i prorektorów.

Wybierało ich kolegium elektorów złożone ze 120 osób - członków senatu, przedstawicieli studentów i doktorantów oraz pracowników uczelnianej administracji.

Na kolejną kadencję został wybrany dotychczasowy rektor prof. Ryszard Górecki.

- Pragnę serdecznie podziękować za okazane mi zaufanie. Wszystkie głosy poparcia odbieram jako akceptację mojego programu dalszego rozwoju Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dziękuję również tym, którzy nie oddali na mnie głosu. Jestem zwolennikiem demokracji i szanuję wszystkie decyzje. Ubolewam jedynie, że nie miałem w tych wyborach kontrkandydata - powiedział rektor dziękując za wybór.

Zapewniał, że tak, jak od 45 lat intensywnie pracuje na rzecz rozwoju kortowskiej uczelni, tak nadal będzie dokładał wszystkich starań, aby uniwersytet był perłą wśród polskich uczelni wyższych.

W dalszej części zebrania odbyły się wybory prorektorów. Byli to kandydaci zaproponowani przez prof. Góreckiego. Prof. Grzegorz Białuński otrzymał 109 głosów za i 7 przeciw, wstrzymujących się 0. Dr hab. Mirosław Gornowicz, prof. UWM, otrzymał 108 głosów za, 7 przeciw i 1 wstrzymujący się. Prof. Jerzy Jaroszewski zdobył 100 głosów za, 11 przeciw i 2 wstrzymujące się. Prof. Wojciech Maksymowicz - 75 głosów za, 35 przeciw i 6 wstrzymujących się; dr hab. Jerzy Przyborowski, prof. UWM - 107 za, 9 przeciw, 0 wstrzymujących się.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma