Nowy numer 25/2018 Archiwum

Przestrzenny baranek

Są przykładem tego, jak niewielu może zrobić wiele, gdy łączy ich wspólny cel. 25 września 2015 roku przyjechał do parafii św. Wojciecha oddział z diecezji łomżyńskiej, żeby opowiedzieć, czym jest KSM, i co młodzi mogą w tym stowarzyszeniu robić. Od tego czasu rozpoczęła się działalność.

- Mój kolega z diecezji łomżyńskiej, ks. Tomasz Kurek zakładał oddział KSM w każdej parafii, w której pracował. I to właśnie on namówił mnie do założenia u nas takiej grupy. Zobowiązał się, że przyjedzie i pomoże w tym. Poinformowałem księdza proboszcza i uzyskałem od niego zgodę.

W Mrągowie działa już Ruch Światło-Życie, więc chcieliśmy zainspirować powstanie czegoś nowego dla młodzieży, aby był wybór. W KSM jest formacja duchowa, ale jest także akcent na działalność społeczną. Poprzez akcję pokazujemy przecież ludziom Chrystusa - wyjaśnia ks. Wojciech Leszczyński, wikariusz w św. Wojciechu.

Oddział w Mrągowie działa zaledwie pół roku, a może już pochwalić się wieloma akcjami, które w tym czasie przeprowadził. I choć młodych ze stowarzyszenia jest niewielu, to jednak widać ich w parafii.

- Naszym największym przedsięwzięciem była Szlachetna Paczka. Podjęliśmy się tego po dwóch miesiącach działalności i udało się. Przez dwa tygodnie po Mszach św. staliśmy przed kościołem i zbieraliśmy datki. Ludzie byli bardzo hojni. Wybraliśmy dwie potrzebujące pomocy rodziny. Na początku zastanawialiśmy się, czy podołamy i zbierzemy odpowiednie środki. Ale to, co się stało, przerosło nasze oczekiwania. Ostatecznie kupiliśmy wszystko, czego ci ludzie potrzebowali - mówi Marta Pieczko, prezes mrągowskiego oddziału KSM.

Młodzi z Mrągowa włożyli w akcję nie tylko dużo serca, ale także poświęcili wiele czasu i sił. W sumie przygotowali 20 paczek oraz lodówkę i pralkę. Osobiście dostarczyli rodzinom przygotowane dary.

Obecnie młodzież przygotowała konkurs na najpiękniejszego baranka wielkanocnego. Konkurs jest skierowany do uczniów szkoły podstawowej. Ma to być baranek w formie przestrzennej - można go upiec lub skonstruować z różnych materiałów. Wcześniej młodzi z KSM przeprowadzili konkurs na różaniec i bombkę bożonarodzeniową.

Więcej można przeczytać w nr. 12 "Posłańca Warmińskiego - Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma