Nowy numer 25/2018 Archiwum

Skorpenowy Spływ Łyną przejdź do galerii

W Olsztynie już po raz 13 odbył się Skorpenowy Spływ Łyną – największa nurkowa impreza w Polsce.

Ponad 300 osób z całego kraju wzięło udział w spływie Łyną, który od kilkunastu lat organizuje Akademicki Klub Płetwonurków „Skorpena”. Impreza od wielu lat cieszy się uznaniem nurków z całego kraju, inauguruje również akcję „Olsztyn. Aktywnie!.”

W tym roku na nurków czekała zimna woda i padający śnieg, mimo to humory dopisywały. - Zimno, oczywiście, że zimno, ale co tam. Taka akcja zdarza się tylko raz w roku, nie można jej przegapić - mówi Piotr Pogorzelski. Uczestnicy spływu pokonują kilka kilometrów - do wody wchodzą w okolicach miasteczka akademickiego w Kortowie i płyną do mety, która znajduje się przy moście Jana na olsztyńskiej starówce.

Nurkowie płyną samemu, w parach, niektórzy w kajakach, inni pontonami lub wspomagają się innymi rekwizytami, znakomita większość jest poprzebierana - częścią imprezy jest konkurs na najlepsze przebranie. Na mecie na uczestników czekał ciepły posiłek i występy artystyczne.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma