Nowy numer 25/2018 Archiwum

Daj się poprowadzić

Katolicka Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Filipa w Mrągowie już po raz drugi zorganizowała w parafii Matki Bożej Saletyńskiej Wieczór Miłosierdzia.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył ks. Jacek Gorzelany MS. W homilii zwrócił on uwagę, że żaden człowiek nie będzie nigdy na tyle mocny, żeby mógł się obejść bez podtrzymania przez Boga. – Być może czujemy się mocni, prowadzimy bogate życie wewnętrzne, chcemy zmieniać świat dla Jezusa... ale musi być w nas świadomość, że jako grzesznicy potrzebujemy podtrzymania przez Boga. W Księdze Izajasza czytamy: „Ja, Pan, ująłem cię za rękę i ukształtowałem”. To jest obraz Boga Ojca, który chce wziąć swoje dziecko za rękę i poprowadzić. Musimy przeżywać swoje życie ze świadomością, że Bóg ciągle ma do nas wyciągniętą rękę – tłumaczył ks. Gorzelany.

Po Mszy św. wspólnota poprowadziła Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a ks. Gorzelany wygłosił katechezę na podstawie Ewangelii o córce Jaira i chorej na krwotok kobiecie. Zauważył, że w języku oryginalnym na dolegliwość owej kobiety użyte jest słowo, które oznacza „batog, bicz”. - Iluż z nas ma taki bicz? Czasem sami siebie biczujemy, rozpamiętując grzechy, które Chrystus już dawno nam przebaczył i zapomniał – mówił ks. Gorzelany. Zwrócił również uwagę, że przemoc słowna jest równie bolesna, a często nawet gorsza niż przemoc fizyczna.

Wieczór zakończył się adoracją Najświętszego Sakramentu i uwielbieniem.

Wieczory Miłosierdzia w Mrągowie odbywają się w każdy trzeci poniedziałek miesiąca. – Zapraszamy do wejścia we wspólną modlitwę w jedności, jednym sercem. Zawsze mamy blisko – w naszym zasięgu – to źródło życia, ale nie zawsze umiemy z tego korzystać. Czasami nie potrafimy zaczerpnąć z bogactwa, jaką jest Boża obecność – mówi ks. Gorzelany.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma