Nowy numer 21/2018 Archiwum

Taniec z szablami

Zawodnicy UKS Hajduczek walczyli na XXXIX Challenge Wratislavia.

To największy turniej szermierczy dzieci i młodzieży na świecie. W pierwszych dniach zawodów walczyli floreciści i szpadziści. Ostatniego dnia, w poniedziałek - szabliści. Wśród zawodników z 30 krajów byli również nasi szabliści z UKS Hajduczek - aż 19 zawodników.

- Turniej ten traktujemy zawsze jako niezwykłą przygodę dla młodych szablistów. Większość z nich trenuje fechtunek od niedawna. To jest zawsze pierwszy poważny turniej dla naszych początkujących zawodników. Dla tych zaawansowanych to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w walce z zawodnikami z krajów z całego świata. Właśnie Wratislavia była pierwszym turniejem Klaudii Malgrem, dziś 6. młodziczki w Polsce, i Krzysztof Rychta, 13. młodzika w kraju - mówi trener UKS Hajduczek Adam Sobczyk.

We Wrocławiu młodzi szabliści rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych: do 2005, 2004-2003 oraz 2002-2001.

W kategorii najmłodszej - chłopcy - walczyło 4 zawodników UKS Hajduczek: Oskar Kusak (2005), Oliwier Kowalski (2005), Krzysztof Woźniak (2007) i Wojciech Żurawski (2007). Do walk pucharowych zakwalifikował się O. Kusak. W pierwszej walce pucharowej pokonał Adama Kaczmarczyka z KKSZ Konin 8:0. W kolejnej - Dymitria Kolobeva z Ukrainy 8:2. W walce o najlepszą ósemkę turnieju uległ Cyrusowi Erachshawowi z USA (Manhattan Fencing) 8:7. Ostatecznie Oskar zajął 16. miejsce, najlepsze ze wszystkich startujących w tej kategorii wiekowej Polaków.

W najmłodszej kategorii dziewcząt startowały 3 zawodniczki UKS Hajduczek - Alicja Woźniak (2005), Aniela Kozłowska (2005) i Amelia Komar (2007). Do walk pucharowych zakwalifikowała się A. Kozłowska. Jednak w pierwszej walce uległa Julii Kretek 7:8, ostatecznie zajmując 19. miejsce (trzecia polska zawodniczka).

W kategorii wiekowej 2004-2003 chłopców startowało 123 zawodników, w tym 4 z UKS Hajduczek: Filip Kusak, Piotr Kozłowski, Paweł Pazerski i Kacper Staniszewski. Po walkach grupowych do pucharów zakwalifikowali się Piotr i Filip. P. Kozłowski przegrał z Samem Allenem z Wielkiej Brytanii 7:12, zajmując ostatecznie 69. miejsce, zaś F. Kusak - z Maksymem Semenovem z Ukrainy 5:12, zajmując 36. miejsce.

W tej kategorii dziewcząt startowało 113 zawodniczek, w tym 3 zawodniczki UKS Hajduczek - Pola Domżalska, Klaudia Malgrem i Nina Kondrusik. Do walk pucharowych nie zakwalifikowała się P. Domżalska. N. Kondrusik w pierwszej walce pucharowej pokonała Magdalenę Hoffmann z AZS AWF Poznań 12:5. W drugiej trafiła na swoją klubową koleżankę Klaudię Malgrem, przegrywając z nią 3:12 i zajmując 56. miejsce. Klaudia w walce o najlepszą szesnastkę turnieju przegrała z Alisią Malazhavaya 7:12. K. Malgrem ostatecznie zajęła 19. miejsce (druga zawodniczka z Polski).

W najstarszej grupie wiekowej chłopców startowało 137 zawodników. Wśród nich 4 zawodników UKS Hajduczek: Mikołaj Jurkiewicz, Krzysztof Rychta, Ignacy Ignaczewski oraz Miłosz Szczerbowicz. Do walk pucharowych zakwalifikowali się Mikołaj i Krzysztof. Mikołaj pierwszą walkę pucharową przegrał z Szymonem Hryciukiem z Pałacu Młodzieży Katowice 5:15, zajmując ostatecznie 96. miejsce, zaś Krzysztof musiał uznać wyższość Ferenca Papai z Węgier 11:15, zajmując 71. miejsce.

W najstarszej grupie dziewcząt wystartowała Amelia Marczuk. Jednak nie udało się jej zakwalifikować do fazy pucharowej turnieju. Amelia zajęła 84. miejsce.

Zawodnicy UKS Hajduczek biorą udział w programie współfinansowanym przez urząd miasta w Olsztynie - „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.

Wyniki:

Kategoria wiekowa 2005 i młodsi

Chłopcy

1 – Kerem Caglayan – Turcja
2 – Cyrus Erachshaw – USA
3 – Luca Radu – Rumunia
3 – Tiberius Thumm – Niemcy
……………………………………………………
16 – Oskar Kusak – UKS Hajduczek Olsztyn
52 – Oliwier Kowalski – UKS Hajduczek Olsztyn
54 – Krzysztof Woźniak – UKS Hajduczek Olsztyn
56 – Wojciech Żurawski – UKS Hajduczek Olsztyn

Dziewczęta

1 – Chidinma Eze – Niemcy
2 – Polina Kashina – Łotwa
3 – Begum Alkaya – Turcja
3 – Sofiya Golovkina – Ukraina
……………………………………………………
19 – Aniela Kozłowska – UKS Hajduczek Olsztyn
47 – Alicja Woźniak – UKS Hajduczek Olsztyn
47 – Amelia Komar – UKS Hajduczek Olsztyn

Kategoria wiekowa 2004-2003

Chłopcy

1 – Furkan Kalender – Turcja
2 – William Owens – USA
3 – Krzysztof Kajor – Pałac Młodzieży Katowice
3 – Neil Lilov – USA
……………………………………………………
36 – Filip Kusak – UKS Hajduczek Olsztyn
69 – Piotr Kozłowski – UKS Hajduczek Olsztyn
110 – Paweł Pazerski – UKS Hajduczek Olsztyn
120 – Kacper Staniszewski – UKS Hajduczek Olsztyn

Dziewczęta

1 – Oleksandra Bondar – Ukraina
2 – Xenia Lackmann – Niemcy
3 – Emma Brunner – Niemcy
3 – Anna Mikulevicha – Łotwa
……………………………………………………
19 – Klaudia Malgrem – UKS Hajduczek Olsztyn
56 – Nina Kondrusik – UKS Hajduczek Olsztyn
108 – Pola Domżalska – UKS Hajduczek Olsztyn

Kategoria wiekowa 2002-2001

Chłopcy

1 – Matyas Baaken – Węgry
2 – George Bivins – USA
3 – Krisztian Rabb – Węgry
3 – Danil Violentii – Rosja
……………………………………………………
71 – Krzysztof Rychta – UKS Hajduczek Olsztyn
96 – Mikołaj Jurkiewicz – UKS Hajduczek Olsztyn
119 – Ignacy Ignaczewski – UKS Hajduczek Olsztyn
136 – Miłosz Szczerbowicz – UKS Hajduczek Olsztyn

Dziewczęta

1 – Maria Zinyukhina – Rosja
2 – Oleksandra Korsak – Ukraina
3 – Aleksandra Romańczyk – Polska
3 – Yelizaveta Melnychuk – Ukraina
……………………………………………………
84 – Amelia Marczuk – UKS Hajduczek Olsztyn

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma