Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Eucharystia sakramentem miłości

Na sakramenty trzeba patrzeć przez pryzmat miłosierdzia Bożego, szczególnie w tym roku. Mówił o tym abp Józef, który obmył nogi wyznaczonym mężczyznom podczas wieczornej liturgii.

Mszy Wieczerzy Pańskiej w olsztyńskiej konkatedrze św. Jakuba przewodniczył abp Józef Górzyński. W liturgii wzięli udział także abp Wojciech Zięba i kanonicy kapituły katedralnej we Fromborku.

W homilii abp Górzyński przybliżył rozumienie i znaczenia Eucharystii oraz sakramentu kapłaństwa w życiu Kościoła. Zwrócił szczególną uwagę, że w Roku Miłosierdzia należy te sakramenty rozumieć w perspektywie Bożej miłości.

Podczas wieczornej liturgii celebrans obmył nogi 12 mężczyznom, którzy są zaangażowani w życie duszpasterskie parafii św. Jakuba. Wśród uczestników Mszy św. byli także emigranci z Ukrainy, za których wspólnota zebrana w świątyni odmówiła modlitwę.

Na zakończenie odbyła się procesja do przygotowanej ciemnicy, gdzie złożono Najświętszy Sakrament – na pamiątkę uwięzienia Chrystusa. Wierni do późnych godzin nocnych czuwali w kościele na modlitwie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma