Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nowy przewoźnik w Szymanach

Od czerwca Port Lotniczy Olsztyn-Mazury będą obsługiwały samoloty Adria Airways.

Od 29 marca obowiązuje wiosenny rozkład lotów z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Pozostają sprawdzone połączenia do Berlina oraz Krakowa, ale odtąd do Berlina polecimy we wtorki, czwartki i niedziele, a do stolicy Małopolski w środy, piątki i niedziele. – Modyfikacje zostały wprowadzone w odpowiedzi na sugestie pasażerów – tłumaczą przedstawiciele lotniska.

Druga zmiana jest dużo poważniejsza – dziś, 1 kwietnia, został przedstawiony w Szymanach nowy przewoźnik i nowy kierunek lotów. Jeszcze wiosną mają się rozpocząć loty do Monachium, 3 razy w tygodniu realizowane przez Adria Airways. Jest to przewoźnik, który oferuje połączenia z 23 krajami, przede wszystkim w Europie.

Przez dwa miesiące funkcjonowania lotnisko w Szymanach obsłużyło 2,5 tys. pasażerów. Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego oraz spółka zarządzajaca lotniskiem liczą, że uda się w tym roku zrealizować w pełni założony plan - przewiezienie 250 tys. pasażerów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma