Nowy numer 43/2020 Archiwum

Przygotowania do jubileuszu

Zarząd DIAK postanowił, że główne uroczystości odbędą się 16 października i zostaną połączone z Dniem Papieskim, w którego organizację stowarzyszenie włącza się z szeregiem inicjatyw od samego początku.

W ramach przygotowań do uroczystości jubileuszowych przedstawiciele Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej spotkali się z wojewodą warmińsko-mazurskim.

- Temat jubileuszu Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej omawialiśmy podczas spotkania z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim prosząc go o honorowy patronat nad uroczystościami. Zapoznaliśmy również wojewodę z innymi naszymi tegorocznymi inicjatywami – niedawno zakończonym Konkursem Biblijnym zorganizowanym przez POAK w Miłakowie, a także  kolejną edycją  Sztafety im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki ku czci Męczenników Stanu Wojennego, która tradycyjnie odbędzie się w dniach 13-14 września br.

– Pan wojewoda pogratulował udanych przedsięwzięć i zadeklarował objęcie patronatu zarówno nad konferencją, którą przygotowujemy z okazji 20-lecia stowarzyszenia, jak i nad sztafetą – mówi Bożena Ulewicz.

Akcja Katolicka na terenie archidiecezji warmińskiej podejmuje działania mające na celu zaangażowanie katolików świeckich w wypełnianie misji ewangelizacyjnej Kościoła na różnych płaszczyznach: politycznej, formacyjnej i dobroczynnej. Jej członkowie podejmują na terenie swoich parafii akcje, które są świadectwem żywej wiary. W tej chwili na terenie archidiecezji warmińskiej działa około 200 osób należących do stowarzyszenia.

– Dla mnie jest to realizacja Ewangelii. To, co mówił Jezus: „Coście zrobili jednemu z tych najmniejszych, mnie zrobiliście”. Pomoc charytatywna wpisuje się społeczną naukę Kościoła – pomoc potrzebującym. Oprócz tego sprawia na to niesamowita radość, a przy tym jest wsparcie dla innych – wyjaśnia Ruciński.

Jedną z ważniejszych akcji jest wenta dobroczynna, która odbywa się na początku każdego roku. W minionym tygodniu posumowano wyniki ostatniej wenty, której celem była pomoc Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Biskupcu. Zebrano 40 tys. zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama