Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rozpędzone 500+

Administracja samorządowa stara się zachęcić wszystkie uprawnione rodziny do złożenia wniosków w programie „Rodzina 500+”. Jednym z miejsc, które odwiedził wojewoda Artur Chojecki, jest Ostróda, gdzie wręczył 20 rodzinom decyzje o przyznaniu środków.

Pieniądze w ostatnim czasie trafiły już do 200 rodzin. – Obecnie nie pracuję, ale zajmuję się córką. Mam nadzieję, że jak dorośnie, to pójdę do pracy. Te pieniądze pozwolą mi przetrwać – mówi jedna z uczestniczek ostródzkiego spotkania.

Do 11 kwietnia w poszczególnych gminach złożono 54 702 wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego. – Najważniejsze jest to, że nie sprawdziły się obawy przeciwników tego programu, którzy twierdzili, że gminy nie poradzą sobie z procedurami administracyjnymi i przyjmowaniem wniosków – mówi Artur Chojecki.

Liderem w wydawaniu wniosków jest obecnie gmina Susz , która sporządziła 190 decyzji; zaraz za nią uplasowało się miasto Barczewo ze 182 decyzjami, a następnie: miasto Mrągowo – 165 decyzji, miasto Olsztyn – 150 decyzji.

Samorządy województwa warmińsko-mazurskiego do 11 kwietnia wypłaciły 236 świadczeń wychowawczych na kwotę 117 917 zł. Z informacji uzyskanych w gminach wynika, że duża liczba świadczeń planowana jest do wypłaty w najbliższym tygodniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama