Nowy numer 33/2018 Archiwum

Oazowe porządki

W Domu Rekolekcyjnym "Zacheusz" w Nowym Kawkowie odbyła się Oaza Modlitwy "Porządkowy", która zgromadziła 70 osób z archidiecezji warmińskiej. Wzięli w niej udział przede wszystkim członkowie Ruchu Światło-Życie.

To spotkanie, podczas którego młodzież zajęła się sprzątaniem i przygotowaniem domu do sezonu wakacyjnego.

– Założeniem jest integracja młodzieży przez pracę. W ten sposób młodzi czują odpowiedzialność za ośrodek rekolekcyjny i nie traktują naszej bazy, jak hotelu, ale jak dom. Takie spotkania odbywają się dwa razy w roku. Przy pracy młodzi bardzo pięknie się integrują, a przy okazji budzi się w nich odpowiedzialność i poczucie tożsamości – mówi Julita Depczyńska.

Młodzi myli okna, prali firanki, sprzątali piwnicę, przygotowywali słoiki na przetwory i wykonali wiele innych prac porządkowych. Panowie szykowali drewno na opał i uprzątnęli teren wokół domu z liści i gałęzi.

– Posadziliśmy także maliny i kwiaty oraz 500 sztuk truskawek, którymi w czasie rekolekcji będą częstowani uczestnicy. Sadziliśmy także cebulę – mówi Elżbieta Olender.

Spotkanie połączone było z modlitwą i formacją, którą prowadził ks. Zbigniew Reszel.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma