Nowy numer 48/2020 Archiwum

Najlepsi młodzi sportowcy

Za kilka dni ceremonia otwarcia XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych „Warmia-Mazury 2016”.

W zawodach będzie uczestniczyć 2060 zawodniczek i zawodników, 571 trenerów i przedstawicieli związków sportowych, a także 286 sędziów. W Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencja prasowa przed zaplanowaną na 2 maja uroczystą inauguracją.

- To znakomita promocja nie tylko regionu, ale przede wszystkim promocja dobrego, zdrowego stylu życia - podkreśla marszałek Gustaw Marek Brzezin. Organizatorek imprezy jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego we współpracy z samorządami Olsztyna, Ostródy, Ornety, Lidzbarka Warmińskiego, Elbląga, Ketrzyna, Giżycka, Olecka, Kolna i Lubawy - w tych miastach będą rywalizować młodzi sportowcy. To już drugi raz, kiedy najlepsi młodzi sportowcy przyjeżdżają do naszego województwa - poprzednio byliśmy gospodarzem olimpiady w 2006 roku. Na potrzeby obecnej edycji olimpiady zakupiono sprzęt sportowy o wartości 440 tys. złotych, przygotowano i zmodernizowano obiekty sportowe.

- Przyjeżdża do nas najlepsza młodzież w swoich rocznikach w kraju - zaznacza Zbigniew Lewicki, prezes zarządu Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu. Podkreśla on, że zakupiony sprzęt będzie służył młodzieży z Warmii i Mazur jeszcze przez wiele lat, podobnie jak służy ten zakupiony na potrzeby olimpiady z 2006 roku. Jak jednak mówi, w każdej beczce miodu znajduje się łyżka dziegciu. - Z żalem i przykrością o tym mówię, ale i z całą powagą - spotkaliśmy się z absolutnym brakiem zainteresowania ze strony kierownictw polskich związków sportowych. Ci młodzi ludzie to nasza przyszłość, dla wielu z nich to jest pierwszy poważny etap sportowy. Dostaliśmy potwierdzenie tylko z 3 związków sportowych, to jest całkowicie niezrozumiałe - mówi Zbigniew Lewicki.

Młodzi sportowcy będą rywalizować w następujących dyscyplinach: szachy, warcaby, zapasy w stylu klasycznym, brydż sportowy, judo, piłka siatkowa, szermierka, taekwondo olimpijskie, tenis stołowy, zapasy w stylu wolnym, gimnastyka sportowa i artystyczna, badminton oraz skoki na trampolinie. Olimpiada jest finansowana przede wszystkim przez Ministerstwo Sportu i Turystyki (1 815 000 zł.), a także przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego (198 tys. zł.) oraz środki własne samorządów lokalnych (wkład bezgotówkowy o wartości ok. 420 tys. zł.).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama