Nowy numer 43/2020 Archiwum

Jest zadanie do wykonania

– Miłosierdzie to nie idea ani nurt filozofii. Miłosierdzie to nie moda ani trend w Kościele. To życie chrześcijańskie, którego świadectwem są czyny – mówi ks. Klepacki.

Na plebanii leży już sterta listów. Niedługo będzie ich jeszcze więcej, ponad 500. Wkrótce trafią do parafian. Na każdym z nich widnieje napis: „(K)rok miłosierdzia”. – Członkowie wolontariatu działającego przy parafii postanowili, że pomogą wiernym w przeżywaniu Roku Miłosierdzia.

Bo największym ubóstwem człowieka jest nieznajomość Chrystusa – mówi proboszcz ks. Artur Klepacki. W dniu wspomnienia beatyfikacji Jana Pawła II każdy uczestnik Mszy św. wylosuje jeden z listów. – W liście jest zadanie do wykonania, jego szczegóły i czas – wyjaśnia proboszcz. Wyciąga jedną z kartek, na której jest napisane: „Przez kolejnych siedem dni przychodź do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu. Czas adoracji – 30 minut. Pora dnia – do wyboru dla ciebie. Intencja – za kapłanów”. – To propozycja kroku duchowego połączona z działaniem Opatrzności Bożej, bo losuję kartkę, która jest mi dana nie przypadkiem – dodaje kapłan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama