Nowy numer 28/2018 Archiwum

Jest zadanie do wykonania

– Miłosierdzie to nie idea ani nurt filozofii. Miłosierdzie to nie moda ani trend w Kościele. To życie chrześcijańskie, którego świadectwem są czyny – mówi ks. Klepacki.

Na plebanii leży już sterta listów. Niedługo będzie ich jeszcze więcej, ponad 500. Wkrótce trafią do parafian. Na każdym z nich widnieje napis: „(K)rok miłosierdzia”. – Członkowie wolontariatu działającego przy parafii postanowili, że pomogą wiernym w przeżywaniu Roku Miłosierdzia.

Bo największym ubóstwem człowieka jest nieznajomość Chrystusa – mówi proboszcz ks. Artur Klepacki. W dniu wspomnienia beatyfikacji Jana Pawła II każdy uczestnik Mszy św. wylosuje jeden z listów. – W liście jest zadanie do wykonania, jego szczegóły i czas – wyjaśnia proboszcz. Wyciąga jedną z kartek, na której jest napisane: „Przez kolejnych siedem dni przychodź do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu. Czas adoracji – 30 minut. Pora dnia – do wyboru dla ciebie. Intencja – za kapłanów”. – To propozycja kroku duchowego połączona z działaniem Opatrzności Bożej, bo losuję kartkę, która jest mi dana nie przypadkiem – dodaje kapłan.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma