Nowy numer 43/2020 Archiwum

Prokuratura w Indykpolu

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ wszczęła w poniedziałek śledztwo w sprawie wycieku amoniaku w zakładach drobiarskich Indykpol w Olsztynie.

Śledztwo ma związek z wyciekiem amoniaku, który miał miejsce w piątek 6 maja w Indykpolu. W wyniku awarii 28 pracowników zostało przebadanych, a 23 osoby trafiły do szpitali w Olsztynie, Ostródzie i Biskupcu. Podczas awarii amoniak wyciekł wyłącznie do hal produkcyjnych, nie wydostał się na zewnątrz i zagroził mieszkańcom Olsztyna.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ prowadzi obecnie czynności na terenie zakładu: przeprowadzono oględziny, przesłuchano dyrektorów: technicznego, produkcji mięsa i kierownika BHP. Zostaną również przesłuchane osoby, które zostały hospitalizowane po piątkowym wycieku trującej substancji. Do jutra wszyscy mają już opuścić szpitale.

- Prokurator powoła biegłych, którzy ustalą, jaka była przyczyna wycieku. Dalsze czynności będą wykonywane w zależności od wyników przesłuchań i opinii biegłych - tłumaczy pełniący obowiązki prokuratura rejonowego Olsztyn-Północ Bartłomiej Gadecki.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama