Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Bóg zrobił wszystko, co mógł

W wielu parafiach archidiecezji warmińskiej odbyło się czuwanie pentekostalne, czyli modlitwa w wigilię zesłania Ducha Świętego.

Podobnie było w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Olsztynie. Wieczorna Msza św. połączona była z Nieszporami, a liturgię uświetniła schola liturgiczna pod kierownictwem Romana Trzcińskiego. Mszę św. celebrowali ks. Zbigniew Czernik, ks. Piotr Podolak i ks. Piotr Dernowski.

W homilii ks. Czernik przypomniał, że cała historia zbawienia to odpowiedź Boga na grzech człowieka. - Bóg nie mógł inaczej zareagować. Jego ofiara wykupiła człowieka z niewoli i dała nam możliwość świętości i zbawienia. Mamy wytyczoną drogę, otwarte drzwi do raju - mówił ks. Czernik.

Zaznaczył jednak, że każdy musi sam wejść na tę drogę. - Bóg zrobił wszystko, co mógł; dalej to wybór człowieka. Ale Bóg jest miłością i nie pozostawia człowieka samego sobie. Posyła Ducha Świętego, który przynosi wspólnocie Kościoła cnoty, dary i liczne owoce. To są te rzeczywistości, które mają nas przygotować do życia nadprzyrodzonego. I te dary, które w nas dojrzewają, są nam niezbędne. Bez Ducha Świętego nikt nie jest w stanie powiedzieć, że Panem jest Jezus - podkreślił ks. Czernik.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma