Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Rozbita nielegalna fabryka papierosów

Olsztyńscy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali nielegalne wytwórnie papierosów działające pod Warszawą.

Dzięki ustaleniom policjantów z Olsztyna udało się ustalić, że w kilku podwarszawskich miejscowościach działa nielegalna fabryka papierosów.

Funkcjonariusze we współpracy ze służbą celną, strażą graniczną i urzędem kontroli skarbowej zlikwidowali fabrykę i zatrzymali sześć osób, w tym jednego obywatela Ukrainy i dwóch Rosjan.

Funkcjonariusze na miejscu znaleźli ponad 7 mln sztuk papierosów i 3,3 tony krajanki tytoniowej, linię technologiczną do produkcji i pakowania papierosów. Skarb Państwa oszacował straty na 10 mln zł.

- Czterech zatrzymanych usłyszało zarzuty udziału w w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych i przestępstw przeciwko obowiązkom podatkowym. Zostali oni aresztowani tymczasowo na trzy miesiące - informuje kom. Agnieszka Hamelusz, rzecznik CBŚP.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma