GN 42/2020 Archiwum

Miarą miłości jest wierność

– Nie jest sztuką kochać człowieka, nie jest sztuką kochać Boga. Sztuką jest kochać do końca – mówił abp Piszcz.

W wielu miastach całego kraju, a na Warmii i Mazurach m.in. w Olsztynie, Ostródzie, Mrągowie i Nidzicy odbyły się Marsze dla Życia i Rodziny, w tym roku pod hasłem: „Każde życie jest bezcenne”.

Bierzcie z Niego przykład

W stolicy regionu marsz poprzedzony był Mszą św. w intencji rodzin, a modlitwie przewodniczył abp senior Edmund Piszcz. W homilii zaznaczył, że jeżeli mówimy dziś o kryzysie rodziny, to trzeba także mówić o kryzysie miłości. – Miłość to nie jest uczucie. Dobrze, jeśli jest powiązana z uczuciami, ale miłość to przede wszystkim bardzo odpowiedzialne zadanie. Miłość cechują m.in. poświęcenie, ofiarność, bezinteresowność oraz wierność. Można powiedzieć, że wierność jest miarą naszej miłości. Bo nie jest sztuką kochać człowieka, nie jest sztuką kochać Boga. Sztuką jest kochać do końca. Uczmy się tego od Jezusa, On nie tylko mówił o miłości, ale pokazywał, jak nią żyć – zaznaczył abp Piszcz. Po Mszy św. uformował się barwny korowód, który ulicami Olsztyna przeszedł do parku Centralnego, gdzie miał miejsce zorganizowany przez urząd miasta piknik rodzinny, będący jednocześnie inauguracją XVIII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

Bóg zmienił plan

Po drodze świadectwo swojego życia dali Piotr i Izabela Mikołajczykowie z dziećmi, a o swoim cudownym uzdrowieniu opowiedziała Maja Mazur. – Mój mąż usłyszał, że lekarze już nic więcej zrobić nie mogą, że teraz może już pomóc tylko modlitwa. Dzięki waszej modlitwie Bóg zmienił swój plan wobec mnie, żebym mogła wam to teraz wszystko opowiedzieć – mówiła wzruszona Maja, która rok temu po urodzeniu czwartego dziecka zapadała w śpiączkę (razem z mężem wiedzieli o możliwym niebezpieczeństwie dla niej), ale dzięki modlitwie wielu ludzi została uzdrowiona. Pełna relacja i galeria zdjęć na: olsztyn.gosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama