Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Posłaniec Warmiński

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • Opinie
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • Archidiecezja
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • Historia Kościoła (9) 03/2025
    Historia Kościoła (9) 03/2025 Dokument:(9220196,Państwo ze stosów. Czy Francja podłożyła za dużo ognia pod własną historię?)
olsztyn.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji warmińskiej → To był dobry wybór

To był dobry wybór przejdź do galerii

Dziękowali za dar kapłaństwa i służbę duszpasterską.

 
- Dziękujemy Bogu, że powołał księdza do stanu kapłańskiego - usłyszał ks. Janusz Ostrowski Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

Już od sześciu lat ks. Janusz Ostrowski przyjeżdża do parafii w Klewkach, by pomagać proboszczowi w niedzielnej posłudze duszpasterskiej przy okazji świąt i uroczystości.

- Ks. Janusza poznałem, kiedy byłem w seminarium. Wówczas ks. Janusz przyjechał ze studiów w Rzymie i został wicerektorem WSD „Hosianum”. Później wyjechał na misje do Togo. Kiedy powrócił, rozpoczął posługę jako wikariusz pomocniczy w Metropolitalnym Sądzie Archidiecezji Warmińskiej. Przyjeżdża i do nas, by mnie wspomagać w pracy - mówi ks. Mariusz Rybicki, proboszcz parafii pw. św. Walentego w Klewkach.

Parafianie wraz z proboszczem pamiętali o jubileuszu ks. Ostrowskiego, który obchodzi 25-lecie swoich święceń kapłańskich. - Dziękujemy za dar kapłaństwa i służbę duszpasterską - mówi proboszcz.

Ks. Ostrowskiemu dziękowali i parafianie. W ich imieniu życzenia złożyły dzieci pierwszokomunijne. Wiele zdrowia i błogosławieństwa Bożego życzyli przedstawiciele służby liturgicznej i parafialnych wspólnot.

- Dziękujemy Bogu, że powołał księdza do stanu kapłańskiego. Wiemy, że był to dobry wybór. Dziękujemy Bogu, że tak się nami opiekuje, że mamy możliwość modlić się wraz z księdzem. Dziękujemy za przybliżanie nam słowa Bożego, za sakramenty i wskazówki, byśmy mogli stawać się lepszymi ludźmi i lepszymi chrześcijanami, przez co i szczęśliwszymi ludźmi. Za wszystko dziękujemy - podkreślali członkowie parafialnego chóru.

Ks. Janusz Ostrowski nie krył wzruszenia. - O tak zorganizowanej uroczystości dowiedziałem się dopiero, kiedy proboszcz mówił, w jakiej intencji sprawuje tę Eucharystię. Dziękuję za życzliwość, za niezwykłe słowa, które usłyszałem. Pomyślałem sobie, że jeśli dzieci już o mnie wierszyki mówią, to trzeba się w końcu wziąć do pracy - śmieje się ks. Janusz.

- Dziękuję Bogu za minione lata posługi kapłańskiej. Jestem wdzięczny Bogu za każdego człowieka, którego spotkałem na swojej drodze życia. Każde spotkanie to dar Boży. Dojrzałość człowieka mierzy się wdzięcznością. Jeżeli potrafię być wdzięczny, to znaczy, że jestem człowiekiem dojrzałym - podkreśla ks. Ostrowski.

25 lat temu wraz z ks. Januszem Ostrowskim święcenia kapłańskie przyjęli również: ks. Norbert Andrzej Bujanowski, ks. Kazimierz Grabowski, ks. Remigiusz Klimkowski, ks. Leszek Kuriata, ks. Mirosław Lango, ks. Dariusz Leśniak, ks. Wiesław Lipka, ks. Roman Lompa, ks. Jarosław Miller, ks. Grzegorz Mocarski, ks. Andrzej Preuss, ks. Piotr Sroga, ks. Adam Turek.

« ‹ 1 › »
25. rocznica święceń ks. Janusza Ostrowskiego

Foto Gość DODANE 29.05.2016 AKTUALIZACJA 27.02.2018

25. rocznica święceń ks. Janusza Ostrowskiego

​W parafii pw. św. Walentego w Klewkach parafianie świętowali 25. rocznica święceń kapłańskich ks. Janusza Ostrowskiego.  
oceń artykuł Pobieranie..

Krzysztof Kozłowski

|

GOSC.PL

publikacja 29.05.2016 18:05

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj

Polecane w subskrypcji

  • Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
  • Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
    • Rozmowa
    • Wojciech Teister
    Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
  • Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
    • Kultura
    • Edward Kabiesz
    Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
  • Miłosierdzie na góralską nutę
    • Kultura
    • Jan Głąbiński
    Miłosierdzie na góralską nutę
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X