Nowy numer 42/2018 Archiwum

Nie budujemy pomników

Przyjadą, by przypomnieć naukę Jana Pawła II o miłosierdziu.

„Święty Jan Paweł II - Apostoł Miłosierdzia” - pod takim hasłem 6 czerwca o 10.00 odbędzie się na Wydziale Teologii UWM w Olsztynie przegląd szkolnych form teatralnych.

Swoje programy artystyczne zaprezentują dzieci i młodzież z Kiwit, Nidzicy i Olsztyna. Całość rozpocznie się krótkim filmem wspominającym pobyt Jana Pawła II na Warmii.

- Spotkanie ma upamiętnić 25. rocznicę pobytu papieża w Olsztynie. Jednak nie chcemy tylko wspominać wydarzenia historycznego. Wręcz przeciwnie - pragniemy spotkać się z Janem Pawłem II poprzez rozważanie jego nauczania. Podczas tego spotkania skupimy się przede wszystkim na miłosierdziu. Nie budujemy pomnika, nie robimy sentymentalnego spotkania, a sięgamy do jego nauczania o miłosierdziu Bożym. Przygotowane sztuki również będą nawiązywać do miłosierdzia - podkreśla ks. Adam Bielinowicz.

Organizatorzy proszą, by chętni do uczestnictwa w przeglądzie zalogowali się na stronie: katecheza.olsztyn.pl i podali liczbę osób, które przyjadą na przegląd.

Przegląd organizują: Katedra Nauk o Rodzinie Wydziału Teologii UWM w Olsztynie, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie oraz Wydział Nauki Katolickiej Kurii Archidiecezji Warmińskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy