Nowy numer 46/2018 Archiwum

Zdobywamy doświadczenie

Młodzi szabliści z "Hajduczka" walczyli w Katowicach na Pucharze Polski I.

W Katowicach 4 czerwca odbył się turniej juniorów młodszych Puchar Polski I. Na zawody przyjechało w sumie 138 szermierzy z 13 klubów, by walczyć o punkty do klasyfikacji Polskiego Związku Szermierczego.

- Większość naszych zawodników to młodzicy, także dla nich ten turniej jest sprawdzeniem umiejętności w walce ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami - mówi trener UKS Hajduczek, Adam Sobczyk. Na turnieju wystąpiło 7 zawodników tego klubu - 2 dziewczęta i 5 chłopców.

Rywalizację rozpoczęli chłopcy. Na zawody zgłosiło się 75 zawodników. Po walkach grupowych do dalszej rywalizacji nie zakwalifikował się Piotr Kozłowski. Pierwsze walki pucharowe przegrali: Mikołaj Jurkiewicz z Robertem Ziomkiem (Zagłębiowski Klub Szermierczy) - 13:15; Krzysztof Rychta z Janem Ploską (Kolejarz 24 Katowice) - 11:15; Ignacy Ignaczewski z Michałem Batogowskim (AZS AWF Warszawa) - 4:15; Filip Kusak z Dawidem Kopciem (Zagłębiowski Klub Szermierczy) - 8:15.

75 chłopaków z 13 klubów zadało 4355 punktowanych trafień w 497 pojedynkach.

Na zawody zgłosiły się 63 szablistki z 13 klubów. Po walkach grupowych do fazy play off nie zakwalifikowała się Aniela Kozłowska. Swoją pierwszą walkę pucharową wygrała Klaudia Malgrem, pokonując Jagodę Skowrońską (AZS AWF Warszawa) 15:11. W walce o najlepszą 16 turnieju pokonała ją 11:15 Małgorzata Nowicka (TMS Sosnowiec).

W turnieju wystartowały 63 zawodniczki z 13 klubów. W 427 pojedynkach zadały 3712 punktowanych trafień.

Trzeba pamiętać, że obecnie kategoria junior młodszy obejmuje zawodników z roczników 2000-2001. Zawodnicy z rocznika 2002 wejdą oficjalnie do tej kategorii po Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się za tydzień - 11 i 12 czerwca w Koninie.

- Klaudia po raz kolejny zajęła bardzo dobre miejsce. Aniela urodzona w 2005 r. jest ciągle zawodnikiem z kategorii wiekowej dziecko. Ma jeszcze dużo czasu na zdobywanie doświadczenia. Co do reszty zawodników, jestem zadowolony z ich postawy. Trzeba mieć świadomość, że szermierka to sport długodystansowy. Często wśród nastolatków wygrywają ci, którzy mają lepsze warunki fizyczne. Z biegiem lat to się jednak zmienia, wyrównuje. Zaczyna się liczyć doświadczenie, odpowiednie przygotowanie fizyczne i technika. Po prostu wszyscy stają się dorośli - uśmiecha się trener.

Przed olsztyńskimi szablistami z kategorii młodzik najważniejsze zawody sezonu, Mistrzostwa Polski Młodzików w szabli, które odbędą się 11-12 czerwca w Koninie.

Czy mają szansę na medal? - Nie budujemy w sobie ciśnienia, że wrócimy z medalem. Przecież wiele zależy od dyspozycji zawodnika w danym dniu, jak zniesie psychicznie zawody, jak ułoży się faza pucharowa, z kim przyjdzie walczyć. Jest wiele czynników nie do przewidzenia. Jedziemy, by reprezentować Olsztyn, by reprezentować nasze województwo. Na pewno zawodnicy dadzą z siebie wszystko, bo przecież im zależy na wynikach. Ale nie wynik jest najważniejszy. Ważne jest, by  dzieci uprawiały sport, by były sprawne fizycznie, by czerpały radość z rywalizacji - mówi trener UKS Hajduczek, Adam Sobczyk.

Puchar Polski I w Katowicach - wyniki:
Chłopcy
I miejsce- Jędrzej Dłużniewski (AZS AWF Warszawa)
II miejsce- Jakub Broniszewski (MUKS Victor)
III miejsce- Hubert Glasner (KKSZ Konin)
III miejsce- Piotr Sosulski  (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
…………………………………..
41 miejsce - Kusak Filip (UKS Hajduczek Olsztyn)
43 miejsce - Mikołaj Jurkiewicz (UKS Hajduczek Olsztyn)
52 miejsce - Krzysztof Rychta (UKS Hajduczek Olsztyn)
58 miejsce - Ignacy Ignaczewski (UKS Hajduczek Olsztyn)
62 miejsce - Piotr Kozłowski (UKS Hajduczek Olsztyn)

Dziewczęta
I miejsce -  Urszula Kurzyna (UKS 13 Białystok)
II miejsce - Weronika Waleriańczyk (KKSZ Konin)
III miejsce - Marta Okine (AZS AWF Warszawa)
III miejsce  - Małgorzata Zawodniak (KKSZ Konin)
……………………………………..
17. miejsce - Klaudia Malgrem (UKS Hajduczek Olsztyn)
59. miejsce - Aniela Kozłowska (UKS Hajduczek Olsztyn)

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy