Nowy numer 46/2018 Archiwum

Powierzyć się Matce Bożej

Chwile spędzone na Jasnej Górze są zawsze ważnym momentem.

W najbliższy weekend na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka AK, w której wezmą udział członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej.

- Jest to nasze coroczne spotkanie, na którym modlimy się i powierzamy Matce Bożej. Prowadzimy wiele dzieł, działamy prężnie w naszych parafiach. Potrzebujemy również wspólnej modlitwy, która nas umacnia, kształtuje i zbliża do Boga - mówi prezes AK Wojciech Ruciński.

Wspólną modlitwę poprowadzi bp Marek Solarczyk, krajowy asystent Akcji Katolickiej. Obecny będzie również abp Wacław Depo. W trakcie uroczystości wręczone zostaną medale „Za dzieło apostolstwa”.  

- Zachęcam do wyjazdu z nami. Nie trzeba być członkiem AK, żeby z nami pojechać. Chwile spędzone na Jasnej Górze są zawsze ważnym momentem, budzącym emocje, kiedy wraz z tysiącami wiernych można powierzyć siebie, swoją codzienność i ojczyznę opiece Matki Bożej - dodaje wiceprezes AK Wojciech Hanelt.

Wyjazd 18 czerwca późną nocą, a powrót też około północy. - Ale pamiętajmy, to też jest forma naszego poświęcenia i uświęcenia - uśmiecha się prezes.

Chętni mogą się zgłaszać do wiceprezesa AK Wojciecha Hanelta: tel. 89/ 527 22 77.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy