Nowy numer 46/2018 Archiwum

Bądźmy ludźmi troski

– Dopóki razem będziemy nieść trudy, to nasza misja publiczna będzie mieć sens – mówił Krzysztof Hećman.

Rodzina – tu wszystko się zaczyna – tak brzmi hasło tegorocznych XVIII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny i odbywających się pod ich szyldem w całym województwie konferencji, spotkań i festynów. Podsumowanie tych działań odbyło się w Kętrzynie, gdzie gospodarzem uroczystości był burmistrz Krzysztof Hećman. – Byłem kierownikiem ośrodka pomocy społecznej, później dyrektorem. Doświadczyłem w pracy, za co Bogu dziękuję, wielowymiarowości troski o rodzinę i służby. Bycie dla kogoś to bycie kimś, kto swój talent i powołanie chce zrealizować w drugim człowieku – mówił burmistrz.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. św. Katarzyny. Po Eucharystii odbyło się spotkanie, które rozpoczął występ artystyczny „Wielka miłość” w wykonaniu podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie. Następnie omówiono znaczenie Dni Rodziny. W organizację wielu imprez włączają się organizacje kościelne. – Rodzina w Kościele i rodzina w społeczeństwie – to tematy wiążące się ze sobą. W gronie współpracowników przy organizacji tych dni są osoby związane z Forum Prorodzinnym, które jest organem wspierającym radę ds. rodzin. Idee przekuwane są w konkretną działalność. Bardzo często w miejscowościach, które włączają się w organizację imprez w ramach tych dni, wiele osób wywodzi się ze wspólnot parafialnych – podkreślał Janusz Prucnal, członek rady ds. rodzin i koordynator kampanii społecznych Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Zastanawiając się na tym, czy w życiu publicznym jest odpowiedni poziom troski o człowieka i rodzinę, burmistrz Kętrzyna akcentował, że bez bezinteresownej i bezwarunkowej miłość nie można mówić o pełnym zaangażowaniu w działania mające pomóc rodzinie. – Dopóki razem będziemy nieść trudy, dopóki będzie miłość cierpliwa do osoby starszej, dziecka, rodziny potrzebującej wsparcia, to nasza misja publiczna – że człowiek jest rodziną silny, że rodzina musi być Bogiem silna – będzie mieć sens. Bądźmy ludźmi troski o rodzinę – mówił Krzysztof Hećman.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy