Nowy numer 46/2018 Archiwum

W podziękowaniu za służbę

Służba liturgiczna archidiecezji warmińskiej spotka się w Świętej Lipce.

W najbliższą sobotę (18 czerwca) w sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce odbędzie się I Archidiecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej.

- Pragniemy zaprosić na to wydarzenie wszystkich akolitów ustanowionych i nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej wraz z rodzinami, ceremoniarzy parafialnych, lektorów, ministrantów wszystkich stopni oraz schole parafialne.

Zamysłem tego spotkania jest nie tylko integracja środowiska, ale także podziękowanie za wierną służbę Bogu i Kościołowi - mówi ks. Bartłomiej Matczak, wicedyrektor wydziału duszpasterskiego Kurii Archidiecezji Warmińskiej.

Podczas Mszy św., która rozpocznie się o godzinie 12.00, abp Józef Górzyński udzieli błogosławieństwa tegorocznym uczestnikom kursu ceremoniarza i ministranta słowa Bożego.

Po Eucharystii wręczy symboliczne dyplomy i odznaczenia „Ministrant Roku”, wskazanym przez proboszcza bądź opiekuna trzem członkom parafialnej służby liturgicznej.

- Wyróżnienie to jest podziękowaniem tym ministrantom, którzy najbardziej angażują się w służbę liturgiczną w swojej parafii. Arcybiskup chce w ten sposób wyróżnić tych, którzy nie tylko służą ale dają również świadectwo wiary w środowisku, pokazują, że warto zaangażować w Kościół - wyjaśnia ks. Matczak.

Plan pielgrzymki:
10.30 - rejestracja uczestników (uczestnicy otrzymują pamiątkowy znaczek i talon na obiad);
11.30 - przygotowanie w krużgankach (po ubraniu w stroje liturgiczne nastąpi uformowanie procesji,  w której uczestniczą wszyscy członkowie służby liturgicznej)
12.00 - Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego i obrzęd błogosławieństwa nowych ceremoniarzy i lektorów;
13.30 - uroczyste wręczenie odznaczeń i dyplomów „Ministrant Roku”;
14.00 - obiad;
15.00 - wspólna zabawa i losowanie nagród. Konferencja dla akolitów i szafarzy nadzwyczajnych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy