Nowy numer 24/2018 Archiwum

Dwie śmiertelne ofiary

Nad Warmią i Mazurami cały czas wieje bardzo silny wiatr.

Na drogach jest niebezpiecznie, bo z przydrożnych drzew złamane konary i gałęzie spadają na drogi. Straż pożarna ciągle otrzymuje w tej sprawie wiele telefonów.

Nawałnica nad nasz region dotarła po południu. W Niechłoninie pod Działdowem poryw wiatru przewrócił ścianę szczytową budynku gospodarczego. - Przygniotła jednego z pracowników wykonującego prace budowlane. Mężczyzna w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu - mówi Małgorzata Paprotna z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

Silna ulewa zalała Nowe Miasto Lubawskie i Elbląg, gdzie wezbrany nurt rzeki porwał przechodzącą przez kładkę kobietę. Nie udało się jej uratować. - Woda zaczęła podmywać kładkę. Kobieta prawdopodobnie się poślizgnęła. Dwóch mężczyzn próbowało ją ratować, jednak bezskutecznie. Nurt ją  porwał. Był na tyle silny, że pozrywał z niej ubrania - mówi Jakub Sawicki z elbląskiej policji.

Podczas nawałnicy do tej pory na Warmii i Mazurach strażacy interweniowali ponad 400 razy. Burze uszkodziły wiele budynków i drzew. W Olsztynie ewakuowano stadion, na którym rozgrywany jest Grand Slam w siatkówce plażowej.

Potężna wichura zerwała dach na budynku Przedszkola Niepublicznego nr 4 w Ostródzie przy ul. Armii Krajowej. Uszkodzenie przy tym zdarzeniu linii energetycznej pozbawiło prądu część miasta. Koło Samborowa wichura uszkodziła trakcję kolejową i został wstrzymany ruch pociągów.

Nawałnice występują niemal w całym kraju, ale szczególnie intensywne są te nad centralną i wschodnią częścią Polski. W naszym regionie wiatr może osiągać prędkość nawet 110 km/h. Synoptycy wydali też ostrzeżenie przed gradem. Lokalnie mogą wystąpić trąby powietrzne.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma