Nowy numer 46/2018 Archiwum

Inna niż wszystko

Już po raz 26. pielgrzymi z Warmii i Mazur ruszyli pieszo do Wilna, by pokłonić się Matce Bożej.

W tym roku pielgrzymi wyszli wcześniej niż zwykle, bo już 26 czerwca. – Konferencja Episkopatu Polski zachęcała, by w trakcie Światowych Dni Młodzieży i wydarzeń poprzedzających nie organizować w diecezjach żadnych innych wydarzeń duszpasterskich, żeby wszystkie siły skupić na ŚDM i na młodych ludziach z całego świata, którzy przyjadą również do nas, w ramach Dni w Diecezji – tłumaczy ks. Jarosław Dobrzeniecki, kierownik warmińskich pielgrzymek pieszych.

Pątnicy rozpoczęli pielgrzymowanie od Mszy św. w bazylice św. Jerzego, do Ostrej Bramy dojdą 5 lipca, w tym roku pielgrzymują pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. – To już tradycja, nie wyobrażam sobie, by w wakacje nie pójść pieszo do Ostrej Bramy. Każdy z nas niesie w sercu jakąś intencję, za coś chce Matce Bożej podziękować, o coś poprosić. Ona zawsze ma dla nas czas i nas wysłuchuje – mówi pani Maria. – To też nasz powrót do korzeni, stamtąd pochodzi moja rodzina, dlatego bardzo chętnie tam wracam – dodaje pan Stanisław. – Ta pielgrzymka jest wyjątkowa, jest to pielgrzymka ludzi w średnim wieku i starszych, dla których niejednokrotnie jest to wyprawa w rodzinne strony. Od wyjścia o świcie do wieczora droga jest przepełniona modlitwą. Poza tym jest to niezbyt duża grupa – ok. 80–90 osób, tak że idziemy w jednym szyku, nie ma podziałów, jest szansa wszystkich poznać, z każdym zamienić słowo – mówi ks. Dobrzeniecki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy