Nowy numer 46/2018 Archiwum

Symbole komunistyczne pod Grunwaldem

Na Polach Grunwaldu pojawiła się czerwona flaga z sierpem i młotem.

Do Muzeum Bitwy pod Grunwaldem przybywają przez cały rok liczni turyści - indywidualnie i w zorganizowanych grupach - z wielu krajów świata. Dziś, 28 czerwca, pojawiła się również grupa Rosjan, która chciała złożyć kwiaty i wieńce pod pomnikiem - podobnie jaki inni turyści robili sobie wspólne zdjęcia, nagrywali filmy.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Rosjanie rozwinęli czerwoną flagę z sierpem i młotem. Na szczęście, pracownicy Muzeum Bitwy Pod Grunwaldem bardzo szybko interweniowali, pojawiła się policja i radziecka flaga zniknęła.

Turyści z Rosji tłumaczyli się, że nie zdawali sobie sprawy, iż radziecka flaga może stanowić dla kogoś problem lub kogoś obrażać.

Propagowanie symboli komunistycznych i faszystowskich jest w Polsce zabronione. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy