Nowy numer 46/2018 Archiwum

Instalacja nowych kanoników

W kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła odbyła się instalacja nowych kanoników Kapituły Kolegiackiej w Lidzbarku Warmińskim.

Nowych kanoników ustanowił metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba. Do lidzbarskiej kapituły dołączyli: ks. Adam Bielinowicz jako kanonik gremialny, czyli rzeczywisty oraz ks. Krzysztof Bumbul i ks. Piotr Jagiełka jako kanonicy honorowi.

Kapłanów do kapituły przyjął podczas uroczystej Mszy św. ks. kan. Stanisław Jasiński, prepozyt lidzbarskiej kapituły. Nowi kanonicy złożyli wyznanie wiary i przyrzeczenie. Następnie zajęli przeznaczone dla nich miejsce w prezbiterium.

Godnością kanonika uhonorowani są kapłani za szczególne zasługi dla Kościoła lokalnego. Kanonicy zobowiązani są do sprawowania określonych obrzędów liturgicznych. W swoich kapitułach podejmują również inne działania. - Nasza kapituła podjęła inicjatywę sfinansowania kilku młodym osobom wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Chcieliśmy pomóc młodym ludziom, którzy angażują się w działania Kościoła, a którzy nie mają na tyle własnych środków, by pojechać na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Udało nam się uzbierać pieniądze na 6 pełnych pakietów i połowę kolejnego - mówi ks. kan. Tomasz Garwoliński, sekretarz lidzbarskiej kapituły.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy