Nowy numer 42/2018 Archiwum

Zwycięska miłość

W WSD MW "Hosianum" zakończyły się rekolekcje dla katechetów.

Podobne rekolekcje dla nauczycieli religii odbywają się w całym kraju. W archidiecezji warmińskiej oprócz rekolekcji w "Hosianum" odbyły się już w Dobrym Mieście, w sierpniu przyjdzie czas na Gietrzwałd. - Wszyscy potrzebujemy rekolekcji: kapłani, katecheci, nawet Ojciec Święty. Można powiedzieć, że nasze chrześcijańskie życie to jedne wielkie rekolekcje - Pan Bóg mówi do nas przez spotkania, słowa, wydarzenia. Rekolekcje to szczególny czas działania Ducha Świętego - mówi ks. kan. dr Tadeusz Marcinkowski, rekolekcjonista.

Tematem duchowych ćwiczeń było "Zwycięstwo miłosiernej miłości". - Doskonale wiemy, że Chrystus jest źródłem i dawcą miłości miłosiernej Boga, który uwalnia od zła, cierpienia, grzechu, śmierci, szatana, okazując miłosierdzie i obdarzając łaską pokoju - podkreśla ks. Marcinkowski.

- Przypomnieliśmy sobie, że mamy robić coś nie tylko dla Jezusa, ale przede wszystkim z Jezusem. Najbardziej dotarło do mnie przypomnienie, że mam być człowiekiem modlitwy. Wszystko wypływa z modlitwy i trzeba zawierzać Bogu nie tylko siebie, ale także uczniów, miejsca, wszystko, co spotkam na swojej drodze - zaznacza Magdalena Sztelman, katechetka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy