Nowy numer 46/2018 Archiwum

Kolejne pieniądze na drogi

19 dróg gminnych i 15 powiatowych otrzyma finansowanie z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej w województwie warmińsko-mazurskim.

Wojewoda Artur Chojecki podpisał umowy z przedstawicielami samorządów, które zakwalifikowały się do dofinansowania. Pieniądze pochodzą z oszczędności po przetargach organizowanych w pierwszym etapie programu, który rozstrzygnięto na początku roku. - Wówczas wsparcie finansowe pozwoliło wyremontować prawie 130 kilometrów dróg na Warmii i Mazurach - mówi wojewoda warmińsko-mazurski.

Obecne dofinansowanie sprawi, że kolejne 41 kilometrów dróg zostanie zmodernizowanych. A to niekoniecznie koniec drogowych inwestycji. - Kolejne przetargi mogą wygenerować kolejne oszczędności, także być może będzie 3 etap i duda się wnioski z tzw. listy rezerwowej zrealizować - zapowiada wojewoda Chojecki.

Wśród samorządów, które otrzymały dofinansowanie są gminy: Janowo, Olsztynek, Ostróda, Lidzbark, Kalinowo, Prostki, Pisz i Nidzica. Wśród powiatów znalazły się: węgorzewski, piski, szczycieński, działdowski, elbląski, nidzicki, ostródzki i kętrzyński. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy