Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zgarnij 20 tysięcy

Promują działania związane z upowszechnianiem wiedzy o dziedzictwie kulturowym.

Do 26 września 2016 r. trwa Konkurs Generalnego Konserwatora Zabytków na najlepszy projekt edukacyjny o dziedzictwie.

- Pragniemy promować działania związane z upowszechnianiem wiedzy o dziedzictwie kulturowym oraz wzmocnienie świadomości społecznej dotyczącej wartości zabytków - mówi Agnieszka Gajc, koordynator konkursu.

Podkreśla, że do konkursu mogą przystąpić właściciele, posiadacze i zarządcy obiektów lub obszarów wpisanych do rejestru zabytków oraz podmioty, które współorganizowały z nimi projekty zrealizowane w 2015 roku.

- Działania edukacyjne to zestaw różnych działań zaplanowanych w określonym czasie, skierowanych do zdefiniowanej grupy docelowej, których celem jest doprowadzenie do wzrostu poziomy wiedzy, zmiany myślenia lub zachowania wobec określonego problemu społecznego, które prowadzą do niwelowania barier społecznych - wyjaśnia koordynator.

By wziąć udział w konkursie, należy zgłaszać projekty, które upowszechniały wiedzę o konkretnym zabytku, zabytkach lub przestrzeni zabytkowej, bądź też przyczyniły się do zwiększania świadomości społecznej dotyczącej wartości i znaczenia konkretnych obiektów zabytkowych i wpływały na zwiększenie przekonania o potrzebie zachowania zabytków w dobrym stanie.

- Przyjmujemy zgłoszenia w trzech kategoriach. Pierwsza to projekcje, wykłady, warsztaty, druga - aktywności plenerowe, zaś trzecia - wystawy i projekty multimedialne - wylicza Agnieszka Gajc.

Zwycięski projekt otrzyma 20 000 zł nagrody, kolejne - 15 000 zł i 10 000 zł.

Konkurs ogłaszany jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nadzór nad nim sprawuje Generalny Konserwator Zabytków.

Więcej informacji dotyczących konkursu znajduje się na stronie internetowej Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama