Nowy numer 3/2021 Archiwum

Na ostatni guzik

19 i 20 lipca do Olsztyna przyjadą młodzi w ramach ŚDM.

Prawie siedmiuset pielgrzymów - z Francji, Niemiec, Austrii, Rosji i Łotwy - będzie gościć na terenie archidiecezji warmińskiej. Ci uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, zanim spotkają się w Krakowie z papieżem, będą mieć okazję poznania Warmii i Mazur.

Gospodarzami gości z Francji będzie parafia Miłosierdzia Bożego, Chrystusa Odkupiciela Człowieka oraz Matki Bożej Fatimskiej, na terenie której będą przebywać również młodzi z Łotwy. Rosjan gościć będzie parafia św. Anny w Olsztynie, zaś Austriaków - św. Jakuba.

Uczestnicy ŚDM przyjadą do Olsztyna 19 i 20 lipca, by 27 lipca wyjechać do Krakowa. Podczas pobytu czekają na nich atrakcje, w tym wizyta w Ostródzie, Fromborku czy zwiedzanie Olsztyna. Będą nie tylko uczestniczyć w uroczystościach religijnych, ale również zapoznają się z historią, kulturą i atrakcjami turystycznymi regionu.

- Przygotowania są dopięte na ostatni guzik. Mamy 152 wolontariuszy, którzy będą czuwać nad wszystkim - mówi ks. Jarosław Dobrzeniecki, diecezjalny koordynator Światowych Dni Młodzieży. - Będą towarzyszyć młodzieży od chwili przyjazdu do samego wyjazdu do Krakowa. Będą pomagać w dotarciu do rodzin czy do danych punktów programu, będą pomagać w wydawaniu posiłków. Każda grupa pielgrzymów jest podzielona na 50-osobowe podgrupy. Do każdej z nich będą przydzieleni wolontariusze, którzy posługują się językiem danej grupy - tłumaczy ks. Dobrzeniecki.

Główne warmińskie uroczystości religijne odbędą się w sobotę 23 lipca. Młodzież wyruszy w tym dniu spod konkatedry św. Jakuba w Olsztynie na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie. Tam będą uczestniczyć we Mszy św., która rozpocznie się o godz. 15.00. Wieczorem odbędzie się  koncert „Mocni w wierze”.

Następnego dnia, w niedzielę, młodzi spędzą dzień wraz z rodzinami, u których zostaną zakwaterowani. 27 lipca wyjadą do Krakowa na spotkanie z papieżem  Franciszkiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama