Nowy numer 45/2018 Archiwum

Zadać sobie pytanie

Czy przypadkiem nie jest to droga dla mnie?

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi pielgrzymki, rekolekcje i poszukiwania swojej drogi, powołania - miejsca w dorosłym życiu.

- Zapraszam również do naszego seminarium. Można w ciągu dnia przyjść, porozmawiać ze mną lub z klerykami. Oczywiście, większość z nich wyjechała na rekolekcje, uczestniczy w pielgrzymkach czy koloniach Caritas. Ale seminarium podczas wakacji również tętni życiem - mówi ks. Paweł Rabczyński, rektor WSD „Hosianum”.

Liczna grupa kleryków przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży. Wyjadą do Krakowa, żeby pełnić różne posługi jako wolontariusze, ci, którzy będą pomagać przy liturgii, udzielać Komunii św., pomagać w zakrystii.

-  W seminarium również przyjmiemy część grupy młodych z Grenoble. Będą to osoby niepełnosprawne z opiekunami - dodaje rektor.

I zachęca tych, którzy wahają się nad wyborem drogi życia, by nie zamykali swoich serc, a z odwagą odpowiedzieli Jezusowi na wezwanie.

- Można przyjść do seminarium,  na rekolekcjach przyjrzeć się posłudze kleryków, kiedy są wśród młodych, i zadać sobie pytanie: „Czy przypadkiem nie jest to droga dla mnie?” - mówi ks. Rabczyński.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy