Nowy numer 28/2018 Archiwum

Darzbór! przejdź do galerii

Już po raz 9. w Lidzbarku Warmińskim odbył się Festiwal Kultury Myśliwskiej.

Darzbór! - dało się słyszeć na uliczkach Lidzbarka Warmińskiego. Dziś miasto opanowali myśliwi i leśnicy. Swoje spotkanie rozpoczęli od wspólnej modlitwy podczas Mszy św. w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Następnie wszyscy udali się pod Wysoką Bramę, gdzie odbyła się dalsza część festiwalu. Zebranych powitali burmistrz Lidzbarka Jacek Wiśniowski oraz marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

W programie znalazły się m.in. koncert zespołów muzyki myśliwskiej, prezentacja ptaków łowczych, psów myśliwskich, a także pokaz wabienia. Organizatorzy przygotowali również pokaz kulinarny - przygotowania gulaszu z dziczyzny, połączony z jego degustacją.

Na festiwalu pojawili się również lokalni rękodzielnicy i przetwórcy żywności, którzy na straganach oferowali swoje wyroby.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma