Nowy numer 45/2018 Archiwum

Święto tańca, muzyki i śpiewu przejdź do galerii

Tradycyjnym barwnym korowodem spod Wysokiej Bramy rozpoczęły się XXI Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru "Warmia".

Przez cały tydzień w Olsztynie i okolicznych miejscowościach będzie można spotkać tancerzy i śpiewaków z Polski, a także z Gruzji, Boliwii, Indonezji, Serbii, Rosji, Stanów Zjednoczonych i Chin.

- Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru to „magiczne święto” tańca, muzyki i śpiewu, kultywujące i upowszechniające dorobek niematerialnego dziedzictwa kulturowego wielu narodowości - podkreślają organizatorzy i dodają, że w imprezie chodzi głównie o przybliżenie widzom piękna zawartego w tańcu i muzyce ludowej. Dni Folkloru to również okazja do poznania kultury innych, często bardzo egzotycznych krajów.

Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru "Warmia" potrwają do 25 lipca. Wśród wydarzeń warto odnotować koncert w Szpitalu Dziecięcym czy organizowany już po raz 26. Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich "Warmia 2016". Koncert finałowy z udziałem wszystkich zespołów odbędzie się w Olsztynie, w amfiteatrze im. Czesława Niemena w sobotę 23 lipca o godz. 18.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy