GN 45/2018 Archiwum

Bezrobocie maleje

Spadła liczba bezrobotnych na Warmii i Mazurach.

Obecnie w województwie warmińsko-mazurskim jako bezrobotne zarejestrowane są 71 802 osoby - to o 545 osób mniej w stosunku do czerwca, czyli spadek wyniół 0,8 proc. W analogicznym okresie w 2015 roku spadek bezrobotnych wyniósł 463 osoby.

Wyniki pochodzą z informacji uzyskanych przez Wojewódzki Urząd Pracy z urzędów powiatowych. Pokazują one, że od czerwca tego roku liczba bezrobotnych spadła na terenie czternastu powiatów, a największy spadek zanotowano w powiatach: giżyckim, ełckim i nidzickim. Bezrobocie nie wszędzie jednak spada, w siedmiu powiatach: lidzbarskim, iławskim, gołdapskim, elbląskim, bartoszyckim, oleckim i w Olsztynie, bezrobocie nieznacznie wzrosło.

W porównaniu do stanu z 15 lipca 2015 roku w rejestrach powiatowych urzędów pracy figuruje o 11 970 osób mniej (spadek o 14,3 proc.). Zmniejszenie liczby bezrobotnych odnotowano we wszystkich powiatowych urzędach pracy, najwięcej w powiecie nowomiejskim - o 29,7 proc.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy