Nowy numer 46/2018 Archiwum

Ów czas miłosierdzia

Podczas ŚDM abp Józef Górzyński wygłosi katechezę do młodych Polaków.

Na Światowe Dni Młodzieży wyjechało wielu młodych z archidiecezji warmińskiej. Wraz z nimi pielgrzymuje i abp Józef Górzyński. Wszyscy biskupi polscy głoszą podczas ŚDM katechezy dla młodych. Jak dotrzeć z przekazem do młodzieży?

- Młody człowiek to odbiorca konkretny. I to jest jedna z myśli, o której nam nawet organizatorzy ŚDM przypominają, by nie popadać w to, co nam się zdarza, nam, którzy mamy doświadczenie wykładów uniwersyteckich. Mamy mówić konkretnie i życiowo. Doskonałym przykładem takich relacji jest św. Jan Paweł II. Kiedy zwracał się do młodzieży, robił to zawsze komunikatywnie, zawsze młodzież świetnie go rozumiała. Za taki przykład podawany jest dziś również papież Franciszek - mówi abp. Józef Górzyński.

W swej katechezie podejmie temat miłosierdzia. - Oczywiście sam stawiam sobie pytanie, dlaczego temat, który jest zawsze obecny w nauce Kościoła, dlaczego on stał się tak ważnym dla obecnych czasów? I taką refleksję również podejmę w katechezie, na czym polega ów czas miłosierdzia, dlaczego Pan Bóg poprzez swoich świadków, których będę przywoływać, wśród nich św. Jana Pawła II, św. siostrę Faustynę, dlaczego akurat teraz Pan Bóg nam ten czas wyznacza. Myślę, że Pan Bóg swoim światłem pozwoli nam to zrozumieć i dobrze przeżywać - mówi abp. Górzyński.

Podkreśla, że jest zbudowany zaangażowaniem różnych środowisk świeckich w organizację ŚDM. - Widzę, że każdemu zależy na tym, aby to wydarzenie, jakim jest spotkanie młodych z papieżem Franciszkiem, było podniosłe i głęboko przeżyte przez młodzież - dodaje arcybiskup.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy