Nowy numer 46/2018 Archiwum

Na Franciszkańskiej

Pielgrzymi z Braniewa i Lidzbarka Warmińskiego czekają na papieża.

Przy Franciszkańskiej 3 od godzin popołudniowych zbierały się tłumy młodych pielgrzymów. Każdy chce zająć jak najlepsze miejsce, by nie tylko słyszeć papieża Franciszka, kiedy ten pojawi się w oknie, ale by go dobrze widzieć, zrobić pamiątkowe zdjęcie. Oczywiście przychodzą i mieszkańcy Krakowa, bo jest to dla nich doskonała okazja do wysłuchania słów ojca świętego. Oni często wspominają wcześniejsze spotkania pod tym oknem, kiedy już nocą pojawiał się w nim Jan Paweł II. Wspominają, mając często łzy w oczach.

- My byliśmy już o godzinie piętnastej. Dzięki temu jesteśmy niemal na samym  przodzie - mówią pielgrzymi z Braniewa z grupy Redemptor. - Przyjechaliśmy do Krakowa trochę w deszczu, trochę w słońcu. Kraków przywitał nas słońcem. Czekamy na to, co powie nam papież Franciszek. Atmosfera jest wspaniała. Emocji nie da się opisać - dodaje Adrian Tymecki.

Wśród oczekujących są i pielgrzymi z Lidzbarka Warmińskiego. - Wielka radość z powodu, że będziemy mogli zobaczyć papieża Franciszka. Widziałem, jak potrafi spontanicznie rozmawiać z młodzieżą. Mam nadzieję, że będzie to dla nas wielkie duchowe przeżycie - mówią.

- Trudno uwierzyć, że jest się w tym miejscu, że się to wszystko przeżywa. Jestem ciekawa wszystkich dni ŚDM - dodaje Agnieszka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy