Nowy numer 43/2020 Archiwum

Spotkania niebanalne

Koncert poezji śpiewanej w Gietrzwałdzie.

W gietrzwałdzkim amfiteatrze odbył się koncert poezji śpiewanej „Raz do roku w Gietrzwałdzie”. - To okazja do niebanalnego spędzenia wieczoru z artystami z całego kraju - zachęcali organizatorzy. I zachęcili, amfiteatr wypełnił się miłośnikami poezji śpiewanej.

- Półtora roku temu zorganizowaliśmy koncert poświęcony pamięci Marka Grechuty. Te koncerty od wielu lat organizują w Olsztynie Krzysztof Lewandowski i Tomasz Salej - opowiada o początkach poezji śpiewanej w Gietrzwałdzie Paweł Jarząbek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gietrzwałdzie.

- Dali się oni namówić na stałą współpracę i tak przez cały sezon jesienno-zimowo-wiosenny spotykaliśmy się w pierwsze piątki miesiąca w GOK-u, gdzie odbywały się koncerty nazywane przez nas „Spotkaniem z bardem”. Postanowiliśmy zorganizować też koncert w sezonie letnim - opowiada P. Jarząbek.

- Mam nadzieję, że wyjdziemy stąd spokojniejsi, z własnymi przemyśleniami. I mam nadzieję, że te koncerty będą się odbywały w Gietrzwałdzie jeszcze przez wiele, wiele lat - powiedział na rozpoczęcie koncertu Marcin Sieczkowski, wójt gminy Gietrzwałd.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama