Nowy numer 24/2018 Archiwum

Budowa linii elektroenergetycznej

Trwają prace związane z budową linii energetycznej o natężeniu 400 kV.

Linia elektroenergetyczna budowana jest z Ostrołęki do stacji Olsztyn-Mątki. Jej długość to 138 km, zastąpi ona dotychczas używaną linię, zwiększy się też natężenie - z obecnych 220 kilowoltów do 400. Oznacza to wzrost bezpieczeństwa energetycznego Warmii i Mazur, dzięki nowej linii zostaną zminimalizowane przerwy w dostawach, co jest szczególnie istotne przy rozwoju gospodarczym naszego regionu.

Budowa oznacza jednak również pewne utrudnienia, szczególnie dla kierowców. Dziś (5 sierpnia) rozpoczną się prace w olsztyńskim Lesie Miejskim i gminie Dywity. Na terenie inwestycji są już ustawione wysokie słupy, dzięki którym linia będzie biegła powyżej konarów drzew i zminimalizowana będzie ingerencja w przyrodę. Dziś rozpocznie się etap montowania przewodów - ten etap ma potrwać tydzień i oznacza utrudnienia na trasie z Olsztyna do Dywit: w rejonie prowadzonych prac prędkość będzie ograniczona do 30km/h, możliwe jest także czasowe zamykanie drogi, jednak nie dłużej niż na 10 minut. Budowa dwutorowej linii w całości ma się zakończyć we wrześniu tego roku.  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma