Nowy numer 42/2018 Archiwum

Teraz już z górki

Warmińska piesza pielgrzymka zmierza do Częstochowy.

To już 5 dzień pielgrzymki, dziś pątnicy dochodzą do Czerwińska. - Zazwyczaj to była połowa drogi do Częstochowy, w tym roku, jako, że wyszliśmy trochę później, jeszcze tej połowy nie ma, ale na pewno jest coraz bliżej do Częstochowy - mówi Mateusz Rutynowski.

Dzisiejszy pielgrzymi dzień jest szczególny ze względu na to, że pątnicy przekraczają Wisłę. - Wiele osób mówi, że po przekroczeniu Wisły jest już z górki. Do Wisły te tereny były jeszcze takie jak u nas, sporo pagórków, a teraz już krajobraz się trochę zmienia - opowiada porządkowy grupy Warmia Reszel, która w tym roku obchodzi mały jubileusz - grupa ruszyła bowiem na trasę pielgrzymki po raz 30.

W czerwińskiej bazylice co roku były również odprawiane Msze św. prymicyjne kapłanów związanych z pielgrzymką, to także moment, kiedy wiele osób przyjeżdża odwiedzić pielgrzymów. - To taki rodzinny dzień. Wiele osób także właśnie w Czerwińsku dojeżdża i idzie dalej z pielgrzymką do Częstochowy - zaznacza Mateusz Rutynowski.

- Idzie się bardzo dobrze, naprawdę wyjątkowo dobrze. Ogółem nasza warmińska pielgrzymka liczy około 400 osób - mówi ks. Jarosław Dobrzeniecki, dyrektor pielgrzymki.

Pątnicy dotrą do Jasnej Góry 12 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy