Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nie bójcie się powiedzieć: "tak"

"Oby pielgrzymka Ojca Świętego do Polski i Światowe Dni Młodzieży przyniosły jak najlepsze owoce w postaci pogłębienia naszej wiary oraz nowych świętych powołań do naszego Warmińskiego Seminarium Duchownego" - pisze w specjalnym komunikacie metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba.

W słowach skierowanych do duchowieństwa i wiernych archidiecezji warmińskiej abp Ziemba przypomniał słowa papieża Franciszka, które ten skierował do młodych podczas spotkania w Krakowie. "W homilii podczas Mszy św. Posłania, która wieńczyła Światowe Dni Młodzieży, Ojciec Święty zapewniał młodzież o wielkiej miłości Boga do każdego człowieka. Franciszek stwierdził, że choć Światowe Dni Młodzieży kończą się dziś, to jednak będą one trwały nadal wszędzie tam, gdzie młodzi zaniosą przesłanie Jezusa: Pan nie chce zostać tylko w tym pięknym mieście albo w miłych wspomnieniach, ale chce przyjść do twego domu, być obecnym w twoim codziennym życiu: w nauce, studiach i pierwszych latach pracy, przyjaźniach i uczuciach, planach i marzeniach" - przypomniał metropolita warmiński.

Abp Ziemba zwrócił także uwagę, że w przemówieniach papieża Franciszka bardzo wyraźnie pojawił się motyw modlitw o powołania kapłańskie. "Modlitwa o nowe powołania kapłańskie i budowanie szeroko pojętej kultury powołaniowej jest obowiązkiem całego Kościoła, tak duszpasterzy, jak i wiernych. W ostatniej swej homilii Franciszek mówił, że tak jak na kartach Ewangelii Jezus wezwał Zacheusza po imieniu, tak dziś woła po imieniu wielu młodych: Nie bójcie się powiedzieć Mu: „tak” z całym entuzjazmem serca, odpowiedzieć Mu wielkodusznie, pójść za Nim!  Oby pielgrzymka Ojca Świętego do Polski i Światowe Dni Młodzieży przyniosły jak najlepsze owoce w postaci pogłębienia naszej wiary oraz nowych świętych powołań do naszego Warmińskiego Seminarium Duchownego" - pisze w komunikacie abp Ziemba.

W najbliższą niedzielę lub następną (21 lub 28 sierpnia) w każdej parafii archidiecezji warmińskiej mają się odbyć nabożeństwa eucharystyczne o powołania. Dodatkowo abp Ziemba zachęca kapłanów i wiernych nie tylko do okazjonalnej, ale stałej modlitwy o powołania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama