Nowy numer 28/2018 Archiwum

Córka Ewy Błaszczyk reaguje na bodźce

Ola Janczarska jako 6-letnia dziewczynka zachłysnęła się wodą podczas popijania tabletki i zapadła w śpiączkę. Po 16 latach jest poprawa jej stanu zdrowia.

Ola w maju przeszła innowacyjny zabieg wszczepienia stymulatora mózgu w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie.

Operację przeprowadzili olsztyńscy lekarze pod kierownictwem prof. Isao Mority z Japonii, który do Polski przybył na zaproszenie fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”. W maju wszczepiono stymulatory 4 pacjentom, w lipcu podobne stymulatory otrzymały 3 kolejne osoby.

Lekarze zaznaczają, że u pacjentów widać poprawę - na początku sierpnia ze śpiączki wybudził się 35-latek z Sępopola. Córka Ewy Błaszczyk reaguje na bodźce m.in. dźwięki. Z neurologicznego punktu widzenia są to podstawy do mówieniu o wybudzeniu. 

Informacje studzi Fundacja "Akogo?" podając, że nie ma spektakularnej poprawy stanu zdrowia Oli Janczarskiej. W piątek ma się pojawić w tej sprawie specjalne oświadczenie. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • killing joke
    18.08.2016 10:14
    z jednej strony wspaniała nowina z drugiej to nie wiem jak Pani Ewa Błaszczyk odnajdzie się w nowej rzeczywistości po tylu latach nadziei i jej ziszczeniu ...
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma