Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Łączy nas Matka

Poszli do Głotowa, by w sanktuarium poświęcić wizerunek Maryi.

Członkowie Stowarzyszenia „Kresowiacy” z Dobrego Miasta udali się na pielgrzymkę pieszą do Głotowa. Nieśli z sobą wizerunek Matki Bożej Ostrobramskiej, by tam go poświęcić. Płaskorzeźbę wykonał Tadeusz Najmowicz z Cerkiewnika, pomalowała ją i przyozdobiła bursztynami Grety Hrywniak.

Przed samym wyjściem zaczął padać deszcz. - Wzięliśmy ceratę, żeby obraz przykryć. Zanim się zebraliśmy, deszcz przestał padać - śmieje się Anna Taraszkiewicz.

Ruszyli w drogę. Każdy miał okazję nieść wizerunek Matki Bożej. Msza św. była uroczysta, z piękną oprawą chórów i poświęceniem wizerunku Matki Bożej Ostrobramskiej.

Na drugi dzień odbyła się uroczystość odsłonięcia obrazu, który umieszczono nad wejściem do siedziby stowarzyszenia. Obecny był ks. Stanisław Zinkiewicz. Był Andrzej Reguła, były nadleśniczy, który sfinansował wykonanie płaskorzeźby, i obecni przedstawiciele nadleśnictwa. Liczni goście i przyjaciele stowarzyszenia.

- Dzieją się cudne rzeczy. Łączy nas Matka Boża, pamięć o Kresach i wspólne inicjatywy - dodaje Anna Taraszkiewicz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma